2017 m. lapkričio 5 d., sekmadienis

Viešnagė Kardokų bendruomenėje

2017-11-05 d. , vykdant projekte SRB-0735 numatytus mokymus  , finansuojamus  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal programą "Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse", 20 Šilainių bendruomenės narių lankėsi Kardokų bendruomenėje ir sėmėsi patirties iš jų gyvenimo būdo, veiklumo  ir verslumo.


Molio namai

     Puikus, saulėtas sekmadienis ir smagi kelionė į Kardokų kaimą Kazlų Rūdos seniūnijoje.
     Kardokai atvykusiuosius pasitiko gaivia rudens ramybe bei nuogais raisto medžiais apsuptomis laukymėmis su sodria,  lietingo rudens prisotinta, įspūdingais lašais pasidabruota, žole. Viduryje laukymių, tarsi iš pasakų išplaukę, pilys. Aplink jas dūkstantys laimingi vaikai, po savo padais nejaučiantys kieto asfalto.
     Giedria nuotaika sutiko ir jauni pilių šeimininkai – tai malonūs žmonės, po paieškų užsieniuose, laimę suradę gimtojoje Lietuvoje, Kardokuose.
     Pasakojimais apie įkurtuves, gyvenimo būdą, molinukų namų statybą sudomino ir klampino į gilius apmąstymus apie lietuvio prigimtį ir pasirinktą laimės simbolį.
     Jų pilys – tai gilios senovės šiaudiniai namai, statomi rankiniu būdu, bet neatsisakant ir šiuolaikinių technologinių pasiekimų, kai kurių medžiagų. 
     Pasakų pilis primenančiųjų namų sienos – šiaudinės iš abiejų pusių glaistytos moliu ir meniškai puoštos augalų bei gyvūnų motyvais; langai, – plastikiniai! ; karkasas ir gegnės – medinės;  stogai – pagal šeimininko skonį: šiaudiniai apkloti velėna, nendriniai arba molio čerpių.
     Beje, kaimynų teritorines valdas skiria platokos miškingos “tvoros”, vinguriuojantis Višakio upelis, su bebrų “įrengtais” lieptais. 
     Dar labiau stebina erdvus, šiltas ir jaukus namų vidus. Visą aplinką maloniai nuteikia jaunų žmonių nuoširdumas ir vaišės! Miško žiedų medus; užburianti arbata; viso rugio grūdo pyragas, neapsakomo gardumo vegetariškas troškinys… Įtikinantis ir kiek naujoviškas pasakojimas apie prieskonių reikšmę mityboje.
     Gausybė atrakcijų, pradedant jodinėjimu žirgais iki šokių apie laužavietę…
     Rudens diena jau grūmojo tamsa, o atsisveikinti vis dar nesinorėjo. Ir kelias namo buvo labai, labai trumpas, nes įspūdžiai, patirti Kardokuose, siautė galvose, nenustodami žavėtis darbščiais, pilnais idėjų jaunais Lietuvos žmonėmis.
     Kokie darbštūs iš išmintingi Lietuvos žmonės! Kokia nuostabiai graži ir lankytina mūsų gimtoji LIETUVA!
     Nuoširdus AČIŪ kardokiečiams  Raimundui Vaičiūnui, Aušrai ir Rolandui Augučiams, Ritai ir Rolandui  Juodžbaliams už betarpiškumą, svetingumą ir linkime ištvermės bei vis didesnio kūrybingumo įgyvendinant naujus sumanymus!
     Nuoširdus AČIŪ ir mūsų šauniajai KŠBC direktorei Rimai Andriulionienei už turiningą sekmadienio pažintinę kelionę ir linkime sveikatos nelengvame darbe! 

Kaunas-Kardokai-Kaunas                            KŠBC narių, keliavusių į Kardokus vardu,
   2017-11-05                                                              Julija Augustauskienė

Kelionės nuotraukas galite žiūrėti  čia


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą