2013 m. birželio 8 d., šeštadienis

Bendruomenių Sveikatingumo diena

  Šeštadienį Kauno Santakos parko stadione vyko Bendruomenių Sveikatingumo diena. Renginį organizavo Lietuvos sporto universitetas, Kauno m. sav. Visuomenės sveikatos biuras, Kauno bendruomenių centrų asociacija ir Kauno jungtinis sveikuolių klubas.

Programoje buvo bendroji ir varžybinė dalys, kuriose savo jėgas galima buvo išbandyti Jėgos trikovėje, figūriniame dviračių važiavime, dalyvauti pilates mankštoje, pasimokinti lietuvių liaudies šokių, pasižiūrėti Kauno policijos kinologų pasirodymo. Nors buvo karšta, susirinko nemažas būrys mūsų bendruomenių centrų.
Varžybose savo jėgas išbandė visų BC nariai: Lampėdžių, Vilijampolės "Veršvos", Šilainių, "Žaliojo Ąžuolyno", sargėnų ir Vytėnų, "Dainavos", Kaunėnų bei Kauno Jungtinio sveikatos klubo nariai.
Nors didžiąją  bendruomenių centrų narių dalį sudaro moterys senjorės, nežiūrint į karštį, jos drąsiai kartu su vyrais bandė savo jėgas visose rungtyse. Susižavėjimą sukėlė Vilijampolės senjorė, padariusi puikiausią "špagatą". Šilainių komandą  į pergalę vedė atletiškas Povilas.
Jungtinio sveikatos klubo nariai mokė visus populiarių liaudiškų šokių, aleksotiškiai nepralenkiami buvo figūrinėse dviračių rungtyse. Dviračių rungtyje dalyvavo ir mažiausieji dalyviai, pelnę daugiausiai simpatijų ir apdovanojimų. Visos moterys, be abejo, išbandėme pilates mankštą, kurią vedė LSU dėstytoja K. Zaičenkovienė.

Visus sužavėjo Kauno policijos kinologai, kurie parodė savo pagalbininko sugebėjimus ginant šeimininką, sulaikant nusikaltėlį.

Visi varžybų nugalėtojai ir rungčių organizatoriai buvo apdovanoti LSU, KBCA ir Visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlėmis.

Komandiniai laimėtojai:
Bendruomenė/klubas
I vietaII vieta
III vieta
Bendra įskatos vieta
ALeksotas
0
1
1
IV
Vilijampolės "Veršva"
2
0
1
III
Šilainiai
2
1
3
I
Žaliasis Ąžuolynas
0
0
0
VII
Lampėdžiai
0
1
0
V
Sargėnai ir Vytėnai
0
0
1
VI
Kauno jungtinis sveikatos klubas
2
2
1
II












 

2013 m. birželio 1 d., šeštadienis

Gegužinė "Sveikiname vasarą"


Juozo Gruodžio memorialiniame muziejuje

(Salako g. 18) 

2013 m. birželio 1 d. 15 val.

Kauno miesto bendruomenių šventė – gegužinė

„Sveikiname vasarą!”

Dalyvauja

Kauno Šilainių bendruomenės centro dainų ansamblis

SLAUNOS (su škarpetkutėm) – vadovė Herminija Vokietaitienė 

Labdaros fondo Petrašiūnų bendruomenės centras choras

MONTE PACIS – vadovas Arvydas Paulauskas 

Kauno Sargėnų ir Vytėnų bendruomenės centro kapela

ŠILAS – vadovas Antanas Murauskas

Kaunėnų bendruomenės ansamblis

 LYRA – vadovė Regina Tubutienė,

akompanuos Rimantas Petrušonis (akordeonas)

Eigulių bendruomenės centro ansamblis

SMARAGDAS – vadovės Loreta Vaitkuvienė ir Onutė Delonienė

 

Renginį veda – J. Gruodžio muziejaus vadovė Natalja Kaminskaitė-Kurlavičienė

 

 

 










 

2013 m. gegužės 12 d., sekmadienis

Paminėta meilės deivės Mildos diena koncertu


Pagaliau atėjo pavasaris  į mūsų širdis Ir į visus pašalius. Senoj Lietuvių liaudies dainoj yra tokie žodžiai:
 „ Visas dainuškas mes išdainavom. Viena dą (liko) nedainuota.
 Tad dainuosim pavasarėly, žalias rūteles sėdamos“.
Na, mes  čia Šilainiuose, rūtelių nei sėsim nei ravėsim, bet padainuot tai tikrai padainuosim...
2013-05-12d. 14 val. šilainiškiai rinkosi Tado Ivanausko vidurinės mokyklos salėje į Kauno Šilainių bendruomenės centro ansamblio „ Slaunos“ (su škarpetkutėm) koncertą, meilės deivės Mildos dienai pažymėti ir paklausyti dainų apie meilę, pavasarį... Koncerto svečiai- kaimo kapela "Girnapusė". 

 
 
 
 
 
 
 

 


2013 m. balandžio 13 d., šeštadienis

Nemokami Jogos užsiėmimai bendruomenėje

Šiandien 11.30val. Kauno Šilainių bendruomenės nariai susirinko pirmai bendrai  Jogos treniruotei. Mokytojas Rytis supažindino su kvėpavimo technika, išbandėme kvėpavimo pratimus.  Atlikome pirmųjų žingsnių ir kelias sudėtingesnes pozas ir asanas. Jogos mokytojas parodė ir gana sudėtingų pozų, tad tobulėti, kaip paaiškėjo,  tikrai turime kur. Po treniruotės išsiskyrėme puikiai nusiteikusios ir pasiryžusios įvaldyti jogos techniką bei gerinti savo fizinę būklę.
Jogos treniruotės vyks kiekvieną šeštadienį 11.30 val. Renkamės Tado Ivanausko vidurinėje mokykloje, Vėtrungės 1, Kaunas. Norintys prisijungti skambinkite tel. 868213848 arba rašykite kaunosilainiubendrcentras@gmail.com
 



2013 m. balandžio 9 d., antradienis

Tradicinė humoro popietė Šilainiuose


Sekmadienio popietę  Kauno Šilainių bendruomenės centro nariai, šilainiškiai, draugai  ir svečiai  gausiai rinkosi į ketvirtus metus organizuojamą humoro šventę „ Humoras gydo kūną ir sielą“.  Smalsu buvo ar išties „Humoras ir satyra, bendrą kalbą randa: humoras kutena, satyra įkanda...“

Tradicinę humoro šventę  organizavo Kauno Šilainių bendruomenės centro nariai ir  poetė Aldona Mankutė-Kursevičienė. Jau ketvirtus metus , ištikimas rėmėjas,  Tado Ivanausko vidurinė mokykla, suteikė patalpas šventės organizavimui, už ką,  mokyklos vadovybei, esame labai dėkingi. Džiugu, kad kasmet į šventę  susirenka vis daugiau ir daugiau satyros ir humoro mėgėjų.

 

  Į susitikimą su Šilainių gyventojais atvyko  satyrikai, poetai:    Petronė Veiverienė (Petruška),  Petras Žemkauskas, Juozas Mickevičius, kūrybinės raiškos asociacijos „Kauno branduma“ nariai. Visi  mielai dalinosi kūryba, eilėmis ir mintimis. Savo eiles skaitė ir šilainiškės poetės: Zenė Sadauskaitė, Irena Jocevičienė, Julija Augustauskienė.
 


 
 
Renginį vedė ir savo eilėmis susirinkusius džiugino Aldona Mankutė-Kursevičienė.

 

Šventėje dainavo Kauno Šilainių bendruomenės centro moterų folkloro ansamblis „Slaunos“, vadovė Herminija Vokietaitienė ir etnografinis ansamblis „Sūduva“, vadovas Rimantas Petrušonis.
 



Po renginio visi dalyviai  skirstėsi patenkinti, pakiliai nusiteikę. Atsisveikinome iki kitų metų balandžio mėnesio, sekančios, tradicine tapusios, humoro šventės...



Asociacija Kauno Šilainių bendruomenės centras

2013-04-07